KWT KOMIKS

Temat: Histicytoza u Berneńczyków
No właśnie, ta małopłytkowość z tego co pamietam to u Drixa była już widoczna w pierwszych badaniach krwi. Wet od razu powinien na to zwrócić uwagę. Mała ilość płytek krwi i duża ilość krwinek białych może świadczyć o rozwoju procesu nowotworowego.
Źródło: szwajcary.com/viewtopic.php?t=1303Temat: wynki badań i brak apetytu
Wracając jeszcze do wyników Drixa czy wet nie zwrócił uwagi na bardzo małą ilość płtyek krwi PLT norma jest od 200 do 580. Mała ilośc płytek krwi z tego co piszą przy oznaczeniach morfologii moze świadczyć o niedoborze Witaminy B 12 i kwasu foliowego a także o niektórych infekcjach wirusowych i niewydolności nerek i wątroby. Warto jeszcze raz spytać weta o PLT i zrobić badanie ogólne moczu .
Źródło: szwajcary.com/viewtopic.php?t=3058


Temat: płytki krwi- pomocy
Moja siostra praktycznie przez cala ciaze miala mala ilosc plytek krwi. od ok. 7 miesiaca robila sobie jakies zastrzyki. Urodzila naturalnie, po terminie, ale bez znieczulenia bo przy malej ilosci plytek ponoc nie podaja. Bole krzyzowe ja wykonczyly tak ze mdlala w koncowce porodu ale Amelka ma juz 7 miesiecy i jest zdrowiutka. wiec tak czy siak warto bylo shee.
Źródło: nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=18779